۳/۰۴/۱۳۹۰

فیلم حضور جنبش سبز در مراسم تشییع پیکر ناصر حجازی

فیلم حضور جنبش سبز در مراسم تشییع پیکر ناصر حجازی

ادامه راه سبز(ارس): مراسم تشییع پیکر مرحوم ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، در استادیوم آزادی، با حضور هزاران نفر از مردم تهران برگزار شد. این مراسم در شرایط بسیار امنیتی و با حضور گسترده لباس شخصی ها همراه بود. در انتهای مراسم و در حال خروج، بعد از سر دادن شعار "موسوی، کروبی، آزاد باید گردد" لباس شخصی ها که در حال فیلمبرداری از چهره ها نیز بودند، به مردم حمله ور شدند و شاهد دستگیری حداقل سه نفر مرد و یک دختر جوان در خروجی پارکینگ 3 بوديم. نکته جدید در مراسم امروز حضور لباس شخصی های زن، با چادر و مقنعه بود که با خانم ها برخورد میکردند:حجازی رفت و آسمانی شد. رفت و حالا عکسش شده قاب روی دیوار.
قاب عکسی برای تداعی «دستان» و «زبانی» که یک عمر درد تحمل کردند اما برای تعظیم، به کار نیفتادند. او رفت. ماند خاطره سری که خم نشد تا بر دستان اعلی حضرت بوسه زند. ماند خاطره سیلی از سر خشمش بر صورت ژنرال شاهنشاهی که سرنوشت قبل از انقلابش را برای خود و همسرش، تلخ رقم زد. او رفت و ماند خاطره مردی که پس از انقلاب تکفیرش می‌کردند چون مدام صورتش را اصلاح می‌کرد و کراواتش را همیشه بر گردن می‌بست. او که عادت نداشت از عقاید مذهبی دستاویزی بسازد برای رسیدن به پله‌های بالاتر... «خوب یا بد، من عادت دارم حرفم را رک بزنم. عادت ندارم مجیزگو باشم...»[برگرفته از سايت جماران]


۱ نظر:

  1. بسیاری از مردمی که برای خاکسپاری پیکر مرحوم ناصر حجازی به بهشت زهرا(س) آمده‌اند، اجازه ورود به قطعه نام‌آوران را پیدا نکردند

    به گزارش مهر، در حالی که دقایقی از انتقال پیکر ناصر حجازی به قطعه نام‌آوران می‌گذرد، بسیاری از مردمی که برای حضور در مراسم خاکسپاری وی به بهشت زهرا آمده‌اند پشت درهایی که برای کنترل جمعیت تعبیه شده مانده‌اند و اجازه ورود به آنها داده نمی‌شود.

    براساس مشاهدات خبرنگار مهر ازدحام جمعیت در اطراف قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به قدری است که کنترل آن از دست ماموران پرتعداد نیروی انتظامی خارج شده است. در این بین آتیلا حجازی از مردم درخواست کرد همکاری لازم با نیروی انتظامی را داشته باشند و نظم را رعایت کنند تا برای کسی مشکلی ایجاد نشود.

    مردم پرتعداد حاضر در بهشت زهرا نیز که تعدادشان به بیش از ۱۵ هزار نفر می‌رسد با شعار “اسطوره مردمی همینه همینه” به تشویق ناصر حجازی می‌پردازند. مردم از حجازی به عنوان اسطوره فراموش نشدنی یاد می‌کنند.

    پاسخحذف